Másokat segítünk – neveljük, ápoljuk, gondozzuk, gyógyítjuk, tanítjuk a gyermekeinket, tanítványainkat, betegeinket, hozzátartozóinkat.
Vajon felmerül-e egyáltalán bennünk, hogy mi magunk is stresszhatás alatt tesszük mindezt? Hogy időnként fel kellene töltődnünk ahhoz, hogy szívünk kívánsága szerint sokáig bőkezűen adakozhassunk a szeretetünkből, türelmünkből, energiánkból?
A stressz és a kimerülés, majd kiégés nemcsak az empátia és a szeretet kifejezését nehezíti meg. Gyengíti az ellátásunk minőségét, csökkenti a megsegítettek elégedettséget, növelheti a tévedések (szakembereknél a műhibák) számát. És ez még nem minden. A saját személyes JÓL-LÉTünkre, EGÉSZ-SÉGünkre, magánéletünkre is rányomhatja bélyegét (balesetek, stresszbetegségek, családi és párkapcsolati viszályok, alkohol/droghasználat stb.).
A mindfulness (tudatos jelenlét) elsajátításával és gyakorlásával sokat tehetünk a stressszel szembeni lelki ellenállóképességünk megőrzése, a kiégés és az együttérzéses kifáradás megelőzése érdekében. A kognitív terápiás elemekkel ötvözött saját élményű tapasztalattal növelhető a segítő szerepet ellátók rezilienciája, elősegíthető a személyes (és segítő szakemberek számára a terápiás) fejlődés.
Ezen a tanfolyamon áttekintést nyerhetsz azokról a tudományos bizonyítékokról, amik alátámasztják, hogy a mindfulness (tudatos jelenlét) segít a segítőknek
Ezen a tanfolyamon ráláthatsz arra, hogyan működik a kiégési spirál csapdája, és arra is, hogy milyen kiutat találhatsz, hogyan alakíthatsz ki egy testileg és lelkileg is egészségesebb kapcsolatot önmagaddal és azokkal, akik fontosak számodra, akiket szeretsz, akiknek segítesz.
Ez a gyakorlat orientált, saját élményű tanfolyam egy képzett mindfulness oktató és egy kognitív terápiában jártas pszichoterápiás szakember vezetésével lehetőséget ad a mindfulness módszerek áttekintésére és arra, hogy saját élményű tapasztalatot szerezz arról, hogy miben segítheti a segítőket a mindfulness (éber jelenlét) gyakorlása. A tanultak elmélyítéséhez és hosszú távú sikeréhez nagyban hozzájárulhat az otthoni napi rendszerességgel végzett meditáció és az összes (mind a 6) alkalmon való részvétel.
Ez a saját élményű „zsigeri” tapasztalat a legerősebb motiváció arra, hogy a mindfulness egyfajta hétköznapi készséggé, életünk részévé váljon, és testileg-lelkileg- szellemileg egyaránt, EGÉSZ-ségesen jelen lehessünk, pillanatról pillanatra. Ezzel nemcsak a saját személyes JÓL-LÉTünk karbantartását segíthetjük. A segítő kapcsolatban való jelenlét gyakorlásával a szeretteinkkel, gondozottjainkkal való kapcsolatban is felfrissülést hozhat.
Kell ennél jobb kezdet a 2020-as évre?
A tanfolyamra bárki jelentkezhet, emellett pszichiáterek és pszichológusok számára 32 CME ponttal akkreditált, 16 órás képzésnek is minősül. OFTEX kódszáma: SE-TK/2020.I./00086.
A jelentkezők a részvételi díj átutalásával tudják a csoportban a helyüket biztosítani. A megadott létszámkeret betelte után már csak esetleges lemondás esetén lehet bekerülni.
Jelentkezési határidő: 2020.01.21
Szeretettel várunk!
A helyszín: Kapcsolat Ambulancia (1062 Budapest, Bajza utca 56.)
A tanfolyamot vezeti:
Dr. Purebl György, PhD, pszichiáter és pszichoterápiás szakorvos
Dr. Nyitray Kornélia, orvos, mindfulness oktató
JELENTKEZÉS: